KAŽDÁ ŽENA MŮŽE BÝT KRÁSNÁ - Moje zdraví & styl - 2018 / 01
 

Ve žlutě označeném textu se dočtete více
o účincích živého kolagenu nové generace z pohledu odborníků.


KAŽDÁ ŽENA MŮŽE BÝT KRÁSNÁ

Přibývající roky jsou nerovný soupeř. Jsou stále o krok napřed a používají zákeřnou zbraň – zub času, který bez ohledu na naše přání vypadat stále mladistvě a svěže, páchá škody na pokožce a těle. Zub času je také dobrým přítelem zemské přitažlivosti, která mění nežádoucím způsobem podobu některých tělesných partií. Podle toho, jakou si kdo nese genetickou výbavu, jsou tyto změny vidět dříve, nebo později. Výjimky neexistují, ale přesto není třeba si zoufat. Existuje celý účinný arzenál zbraní, které jsou připravené vyrazit na pomoc kráse v nesnázích.

 

VĚK JE JEN POMLUVA RODNÉHO LISTU?
Většina žen, které o sebe pečují, dodržují zdravý životní styl, nevystavují zbytečně svou pokožku nadměrnému slunečnímu záření a používají kvalitní pleťovou kosmetiku, zaznamenává první známky stárnutí později než ženy, které dělají opak. Velice výstižně to popisuje Joan Collins, populární britská herečka velmi úspěšná i v Hollywoodu, která zaznamenala obrovský úspěch v osmdesátých letech v seriálu Dynastie v roli mrchy Alexis. Dáma dnes již pokročilého věku, avšak stále duchem mladá, prozrazuje svůj návod na svěží vzhled. Jaký? Uvádí právě to, co je napsáno v úvodu tohoto odstavce. Lze to shrnout do jedné již notoricky známé věty, kterou je možné aplikovat i na řadu jiných příležitostí: „Lepší je prevence, než napravování škod“. Co ale dělat, když veškeré snaze a dodržování zásad tak říkajíc dochází dech, objevují se první hlubší vrásky, pigmentové skvrny, pleť povadá a tělo už netvrdí, že věk je jen pomluva rodného listu?

MANUÁLNÍ LIFTING JE ZÁROVEŇ I PŘÍJEMNOU RELAXACÍ
První známky stárnutí a rovněž různé nedokonalosti pleti lze účinně korigovat řadou neinvazivních metod. Mnohé z nich mohou i velice příjemné, např. manuální lifting obličeje, který má úžasný relaxační účinek s prakticky ihned viditelným efektem. Zaměřuje se na mimické svaly obličeje s hloubkovými a detoxikačními účinky, přispívá značnou měrou k lepšímu vyživování pokožky a obličejových svalů a zároveň i k regeneraci vazivových a elastických struktur. Významně snižuje napětí v obličeji, navrací pokožce pružnost a zpomaluje tvorbu dalších vrásek.

VLNY PRO MLADISTVÝ VZHLED
Šetrným a neinvazivním způsobem pro udržení pleti v dobré kondici je radiofrekvenční ošetření - Fractional Skin Resurfacing, zkráceně FSR. Používají jej s oblibou lidé, jejichž profese klade velké nároky na mladistvý vzhled, např. herci, zpěváci, modelky a lidé z business sféry, ale spolu s tím, jak se FSR dostává do podvědomí lidí, si jej stále častěji dopřávají všichni, kteří chtějí zkrátka a jen vypadat dobře. Ošetření je bezbolestné a bezpečné. Zlepšuje texturu pleti, zvyšuje elasticitu, potlačuje vrásky a pleť díky němu získá omlazený vzhled s přirozeným tonusem. Je vhodné nejen pro obličej, ale s úspěchem se používá i na jiné partie těla. V obličejové části napomáhá oživení povadlé pleti a povislých kontur, dokáže změlčit a zjemnit vrásky, je vhodné i při boji s jizvami po akné. Na těle koriguje strije, jizvy a napomáhá zpevnit ochablou kůži končetin.

PAPRSEK PRO KRÁSNOU PLEŤ – CO2 FRAKČNÍ LASER
Do boje proti času vyrazila také rejuvenace, vysoce šetrné ošetření pokožky prostřednictvím laseru. Tento způsob je vhodný pro ty, kteří hledají jednoduchou metodu k dosažení přirozeně mladistvé pleti bez vrásek, ale je i řešením v případě nežádoucí pigmentace, jizviček a strií. Zdatný pomocník se nazývá CO2 frakční laser. Jeho světlo ozáří pokožku, prohřeje vazivovou vrstvu a nastartuje novotvorbu kolagenních vláken. Ošetření samo o sobě přináší velice uspokojivé výsledky, které lze ještě podpořit některou z dalších metod, například aplikací dobře známé kyseliny hyaluronové, která ne náhodou je nazývána elixírem mládí. Ošetření CO2 frakčním laserem řeší texturu pleti, vyhlazuje drobné vrásky, redukuje kožní nerovnosti, rozšířené póry a celkově projasní pleť. „Kouzelný“ paprsek pracujena povrchu kůže i v podkoží, které lépe rejuvenuje, dochází ke kolagenezi a výsledkem je omlazená a vypnutá pokožka. Při ošetření se na pokožce vytvoří jemný rastr, viditelná jemňounká síť s jednotlivými drobounkými tečkami rozprostírajícími se od sebe v určitých vzdálenostech, mezi nimiž zůstávají proužky zdravé kůže. Právě tyto tečky jsou místa, kde dochází k podráždění a podpoře kolagenu, což má za následek jeho růst a následné omlazení pokožky. Po zákroku se používají prostředky napomáhající snížení reaktivity a zároveň podporující celý tento proces. Následně je pokožka ošetřena pomocí LED světel pro podporu hojení a omlazení. Zákrok je bezbolestný a nikterak pacienta neomezuje v jeho běžných činnostech. Nezbytná je pouze ochrana před slunečním zářením a používání hydratačních krémů. Aby výsledek byl optimální a navíc s dlouhotrvajícím účinkem, je vhodné ošetření po měsíci asi třikrát až čtyřikrát opakovat a dopřát si tuto kúru jedenkrát do roka.

LIFTING MEDER – OKAMŽITÁ KRÁSA
Jsou chvíle, kdy potřebujete vyrazit do společnosti, ale pleť není právě v ideálním stavu. Únava, stres, to vše si vybírá průběžně svou daň. Ne každý si přeje nebo může podstoupit botulotoxinovou terapii, která umí k pokožce „nepustit starosti“ a udržuje ji stále vypnutou a svěží. Kontraindikace botulotoxinu mohou být zdravotního rázu, například poruchy krevního oběhu a některé další, v průběhu času se také může objevit ztráta citlivosti na tento preparát. Řešením v takovém případě je procedura MEDER BEAUTY SCIENCE Anti-Rides FX, která je alternativou botulotoxinové terapie. Pohodlně vás zbaví vrásek a dodá pleti požadovaný vzhled. Je ovšem také možností, jak případný účinek botulotoxinu prodloužit. Navíc díky tomu, že probíhá jako příjemná relaxační masáž, působí příznivě na psychiku. Objektivní účinek se dostavuje již po první proceduře a přetrvává po dobu 10 – 12 hodin. Lze jej tak bez nadsázky nazvat možností, jak získat okamžitou krásu.

TAJNÁ PRÁCE NITÍ
Jedním z velice efektních způsobu liftingu obličeje jsou speciální nitě, které napínají kůži a účinně vyhlazují povislé kontury. Jedná se o metodu Aptos, která je vůči organismu velice šetrná a lze ji provádět bez anestezie, pouze s aplikací speciálních znecitlivujících krémů. Efekt ošetření je okamžitý a navíc se postupem několika měsíců dále zlepšuje. Ptáte se, jak je to možné? Příčinou je působení vlivu nití v podkoží, kde díky tomu vznikají kolagenové srůsty, které drží požadované partie v požadované poloze. Je to jednoduché a vysoce účinné. Mladším „sourozencem“ klasických nití jsou tzv. mezo-nitě, které jsou ještě tenčí a lze jich tak aplikovat větší množství. Jsou vhodné pro korekci drobných vrásek, například kolem očí a rtů, pro pokožku, která ztratila svou elasticitu, na povislé kontury obličeje, ale například i na odstranění vrásek v dekoltu. Mezo-nitě v podkoží stimulují tvorbu kolagenu, který vytvoří pomyslný vazník, zabraňující ochabování pojivové tkáně. Jsou vyrobeny na stejném principu, jako vstřebatelný materiál používaný v chirurgii a do půl roku až osmi měsíců se v organismu naprosto rozloží. Svůj úkol splnily, kolagen zapracoval tak, jak se od něho očekává a ošetřené oblasti mají zpátky svou krásu. Efekt ošetření přetrvává přibližně jeden a půl až dva roky.

VÝPLNĚ PRO KRÁSU
Velice oblíbeným a pohodlným řešením je aplikace výplňových materiálů na bázi kyseliny hyaluronové. Této látky tělu vlastní postupem let v organismu ubývá, pleť je nedostatečně hydratovaná a ztrácí svůj původní mladistvý vzhled. Právě proto, že kyselina hyaluronová tvoří přirozenou součást kožní tkáně, jsou injekční implantáty tohoto druhu vhodné téměř pro každého. Hravě a doslova během okamžiku si poradí s vráskami, navrátí požadovaným partiím ztracený objem a vyřeší i problém se svěšenými koutky úst, které po zásahu injekční jehly s výplňovým materiálem dodají tváři optimistický výraz. I u tohoto přípravku je však třeba opatrnosti. Protože přitahuje a váže vodu, což je v případě výplní vrásek a různých nerovností žádoucí a tohoto efektu se v podstatě využívá, není vhodné jej aplikovat například do oblasti pod očima, kde by vytvořil nežádoucí otoky. Je proto třeba se vždy svěřit do péče erudovaného odborníka. Protože výplňové materiály jsou vstřebatelné, mají časově omezený efekt. Podle druhu přípravku se tato doba pohybuje nejčastěji od šesti měsíců do jednoho roku, ale na trhu jsou již přípravky, díky kterým se ze svého mladšího vzhledu můžete těšit i více než dva roky. Poté je zapotřebí ošetření zopakovat.

ŽIVÝ KOLAGEN NOVÉ GENERACE
Výborným pomocníkem je také neinvazivní živý kolagen nové generace s přirozeně obsaženými peptidy a elastinem. Tento výjimečný prostředek přináší pozitivní výsledky nejen v oblasti krásy, ale také regenerace.

Jedná se o čistý, 100 % přírodní hydrát kolagenu, který je vyrobený speciální technologií Triple Helix Formula. Ta umožňuje zachování živé struktury trojité šroubovice.


Pro své omlazující a regenerační účinky se živý kolagen dostal i do popředí zájmu předních odborníků. „Některým z nich jsem ho na základě osobní zkušenosti doporučil i já,“ říká přední plastický chirurg a celoživotní sportovec doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc., kterému živý kolagen pomohl v 70 letech při regeneraci pojivové tkáně.

Rozhodně se nemusíte bát, že jde o jakousi chemii, která by vám snad mohla ublížit. Hydrát přírodního kolagenu přijímá tělo jako látku sobě vlastní, účinně ho doplňuje do těla a dlouhodobě oddaluje přirozené procesy stárnutí. I v pokročilém věku dokáže obohatit mezibuněčnou tkáň ve všech vrstvách pokožky o cenné aminokyseliny, čímž posiluje aktivitu fibroblastů k znovuobnovení produkce vlastního kolagenu. Tím navrací pokožce, vlasům, nehtům i pojivovým tkáním potřebnou hydrataci, pružnost, pevnost a elasticitu.

Pro svoji čistotu a silné omlazující a regenerační účinky je vhodný i pro estetickou péči o zhojené jizvy při regeneraci pokožky po různých zákrocích. Jizvy netáhnou, jsou pružné a elastické, mnohem rychleji se upravuje jejich pigmentace, jizva je úzká a esteticky přijatelná.
Pokud máme dostatečné množství systémového kolagenu, nastartují se v těle mnohem účinněji samoregenerační procesy. Tato schopnost klesá nejen s přibývajícím věkem, ale i vlivem stresu, nemoci, únavy nebo kouření.

Chcete být mladá a krásná a rozhodla jste se nic neponechat náhodě a chystáte se na plastickou operaci? Pokud chcete, aby byla opravdu účinná, cca 2 měsíce před plánovaným zákrokem si udělejte intenzivní kolagenovou kúru a kolagenový gel FACE si nanášejte 2 denně na obličej, krk a dekolt ještě před použitím vlastní kosmetiky. Stimulační procesy můžete podpořit i vnitřním používáním kolagenových kapslí pro krásnou pleť, zdravé vlasy a pružné tělo. Živý kolagen výrazně redukuje vrásky a dlouhodobě předchází vzniku nových, tak si výsledný efekt plastického zákroku několikanásobně prodloužíte.

A tím jsme se dostali k jiné kapitole s názvem Estetická chirurgie, kterou si za chvíli představíme. Jen tedy malou odbočku u vlasů…

PRO KRÁSNÉ VLASY
Krásné vlasy jsou snem každé ženy. Mnohé proto podstoupí metodu prodlužování a zahušťování vlasů. Ne každý tento proces je ale pro vlasy vhodný. Co říkáte na metodu ExtendMagic? Tu můžeme označit jako „kliniku pro vlasy“.
Tento způsob prodloužení a zahuštění je určen ženám, které trpí vypadáváním vlasů, mají je velmi řídké nebo mají dokonce celá lysá místa. Využít ho mohou i pacientky po úrazech a chemoterapii nebo prostě každá žena, která chce mít husté a dlouhé vlasy metodou, která jí zároveň vlasy a vlasovou pokožku uzdraví a vrátí jejím vlasům sílu, délku, hustotu a vitalitu.
U ExtendMagic totiž nezáleží na délce, kvalitě či hustotě vlasů – velikost spojů se zcela přizpůsobí potřebám zákazníka, a to až po mikrospoje „vlas na vlas“, díky kterým je možné prodloužit vlasy již od 1 cm délky.
Celý proces probíhá tzv. za studena, při teplotě okolo 60 °C, díky čemuž nedochází k poškození vlastních vlasů teplem. Spoje se nasazují 2–3 mm od pokožky hlavy, což je živá část vlasu. Spoj svým unikátním složením ovlivňuje a vyživuje vlasový folikul a vlasy tak rostou rychleji, jsou silnější a zdravější.

ALE JÁ SE NEMRAČÍM…
To je odpověď, kterou používáte až příliš často na otázku vašeho okolí, proč se pořád mračíte. Možná je to tím, že s přibývajícími roky se vám utvořilo množství mimických vrásek nad kořenem nosu a zároveň vám poklesla oblast obočí. Vaše tvář získala téměř permanentně zachmuřený výraz, který ji neopouští ani ve chvílích, kdy se cítíte šťastní a v pohodě. Řešení, aby váš obličej získal zpět svůj svěží optimistický výraz, existuje. Nazývá se Forehead Lift a jedná se o plastickou operaci čela, která jej vypne, odstraní nevzhledné hluboké vrásky a omezí jejich další prohlubování. Při tomto zákroku operatér posune obočí vzhůru a omezí funkci mimické svaloviny.

LIPOSUKCE, ANEB PRYČ S NECHTĚNÝM TUKEM
Plnější bříško a zaoblení boků je problémem žen všech věkových kategorií. Specifickou skupinou jsou dámy 40+, které za nechtěný přírůstek často vděčí hormonálním změnám. Pokud nezabírají rádoby osvědčené diety ani veškeré doporučované pohybové aktivity a stav vašich dolních partií se vám být už poněkud „za čarou“, není nic snazšího, než podstoupit liposukci a nechat si přebytečný tuk odsát. Redukce tuku se provádí dvěma způsoby: klasickou liposukcí nebo jemnější vibrační liposukcí. Vhodnost metody určí ošetřující lékař. A jak takový zákrok probíhá? Při liposukci je tuková tkáň rozrušována a ihned odsávána pomocí kanyl, které lékař vpraví do ošetřované oblasti a napojí je na přístroj, který vyvíjí potřebný podtlak. Poté co dojde ke ztenčení tukové vrstvy se během hojení kůže ošetřeného místa smršťuje s výsledkem požadované změny. Po tomto zákroku musíte počítat s některými nepříjemnými průvodními jevy, například hematomem, otoky a po odeznění místního znecitlivění rovněž s jistou bolestivostí, kterou potlačíte užitím doporučených analgetik. Tam, kde je to možné, je prováděna vibrační liposukce, během níž dochází k destrukci tukových buněk pomocí vibrací speciálního přístroje. Vstupy do kožní řasy jsou díky subtilním kanylám velmi malé a jejich pohyb v podkožní tukové vrstvě je celkově jemnější a šetrnější. S tím souvisí snížení pooperační bolesti i hematomů a otoků. Ať podstoupíte liposukci klasickou či vibrační, vždy musíte počítat s tím, že po dobu asi dvou týdnů je nutné nosit speciální elastické prádlo. Možná to nebude právě 1„vaše gusto“, ale je to jen malá daň položená na oltář krásy.

SYMBOLU ŽENSTVÍ POMŮŽE VLASTNÍ TUK
Bohužel i symbol ženství, ňadra, mohou ztratit svou pevnost. Mnohé ženy spolu s ní ztrácí i sebevědomí, ale přesto se brání silikonovým výplním, neboť se neodkážou smířit s tím, že by v jejich těle bylo cosi „cizího“. I tady je pomoc reálná, neboť lze prsa vyplnit za pomoci vlastního tuku. Jako každá metoda i tato má své plusy a minusy. Na straně kladů je doplnění látky tělu vlastní a provedení výkonu pouze v místním znecitlivění, případně v analgosedaci, která je využívána zejména u úzkostlivějších pacientek. Tlumí bolest, zklidňuje nervy a uvolní svaly. Na opačné straně záporů je skutečnost, že při zákroku lze poprsí zvětšit o přibližně jednu velikost, a pokud si budete přát prsa větší, je třeba zákrok opakovat. Jelikož operační vstupy mají jen minimální velikost, po dohojení jsou prakticky neviditelné.
Jak vidíte, zastavit čas a napravit vzniklé škody na těle není nemožné. Je jen třeba vybrat si způsob, který bude právě pro vás tím nejlepším.

  

kolagen-inventia

Všechny články a osobní zkušenosti klientů používajících produkty z naší nabídky mají pouze informativní charakter. V žádném případě nemohou nahradit lékařskou péči a neslouží k nahrazení rad nebo dokonce léků předepisovaných odbornými lékaři. Pro informace o svém zdravotním stavu a možnosti kombinace svých léků s produkty z naší nabídky se nejdříve poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Dle platné legislativy není web závaznou nabídkou.

Nákupní košík
0 kusů 0
akce-novinkymédia a oceněnívaše příběhydárky za nákupČasová akceobchodní podmínkykontakt
CZK | EUR