Atesty, certifikáty, laboratorní testy

Home > O kolagenu Inventia PT > Atesty, certifikáty, laboratorní testy

CERTRIFIKÁTY bezpečnosti a kvality:

 
 
ISO 9001:2008
Bezpečnost kvality
(Quality Management System)
ISO 22000:2005
Bezpečnost potravin
(Food Safety Management System)
 

ISO 22716:2007
Správná výrobní praxe GMP
(Good Manufacturing
Practices for the Cosmetic Industry)

V roce 2009 získala firma Inventia PT certifikát v Integrovaném systému řízení kvality a bezpečnosti potravin pro výrobu a prodej produktů v souladu s normami ISO 9001 a ISO 22000.

V roce 2012 firma získala certifikát k produkci kosmetických výrobků (prohlášení o shodě) v souladu s nároky normy ISO 22716.

Zavedené normy nás zavazují k důkladnému průzkumu a vědeckému studiu všech našich výrobků, počínajíc výběrem a kontrolou surovin a materiálů používaných k jejich výrobě, až po konečný produkt. Kontrolujeme mimo jiné mikrobiologickou čistotu či případný obsah těžkých kovů a jiných nečistot.


Popis DERMATOLOGICKÉHO VÝZKUMU  

Přírodního kolagenu Inventia® FACE, BODY, HAIR&NAILS, který byl dermatologicky testován v nezávislé specializované výzkumné laboratoři ITA-TEST.   více ZDE>>>

Laboratorní výsledky srovnávacích výzkumů tří typů kolagenových výrobků

 1. Hydrátu rybího kolagenu  - triple helix formula Přírodní kolagen Inventia®
 2. Hydrolyzovaného rybího kolagenu
 3. Hydrolyzovaného  dobytčího kolagenu (hovězího)

Výzkum všech tří preparátů byl proveden podle všeobecné vědecké procedury, určené pro tento typ produktů, a to ve specializované výzkumné laboratoři Ita-Test . Aby mohly být výsledky výzkumu objektivní a srovnatelné, soustředili se výhradně na přístrojový výzkum, tzn. žádné subjektivní pocity klientů. Stav pokožky testovaných osob byl odbornými přístroji změřen před zahájením výzkumu a po 4 týdnech používání preparátů. Při jejich používání byl zkoumán vliv pravidelného používání přípravků na:

 1. biochemické parametry pokožky: pevnost a celkovou ohebnost
 2. hloubku vrásek
 1. Porovnání pevnosti a celkové ohebnosti

  V případě pevnosti pokožky, která je výsledkem nejen optimálního zvlhčení svrchní vrstvy, ale vyplývá také ze zlepšení stavu vnitřních vrstev kůže (zejména pak stavu bílkovin obsažených ve škáře - kolagenu a elastinu).

  V případě Přírodního kolagenu Inventia® se nárůst tohoto parametru pohyboval mezi 9 – 59 %.

  Ve skupině testovaných gelem s hydrolyzovaným kolagenem, a také gelem s hydrolyzovaným kolagenem z dobytka, nebyl nárůst tohoto parametru v průběhu výzkumu vůbec observován.

  Celková pružnost je úzce svázána s elasticitou vláken v pokožce a charakterizuje schopnost pokožky k plastickému tvarování, po kterém se je schopná vrátit opět do původního tvaru.

  V níže uvedené tabulce jsou představeny průměrné výsledky získané v provedených výzkumech.

  Název produktu

  Hydrát rybího kolagenu  

  Přírodní kolagen Inventia®

  Hydrolyzovaný rybí kolagen

  Hydrolyzovaný kolagen z dobytka

  průměrný nárůst pevnosti

  31 %

  nepotvrzen

  nepotvrzen

  průměrný nárůst celkové ohebnosti

  10 %

  10%

  8%

   

 2. Porovnání hloubky vrásek

  Vznik vrásek souvisí s přirozeným procesem stárnutí pokožky. Vrásky se tvoří následkem ohybů a zlomů v síťce sestavené z vláken kolagenu a elastinu, a také vlivem nedostatku kyseliny hyaluronové ve škáře, což bývá způsobováno zpomalením metabolismu v kožních buňkách. Účinné vyhlazení pokožky, které se projevuje změlčením vrásek, bývá tedy spojené s působením na buňky za cílem obnovení zásob kolagenu, elastinu a glykosaminoglykanů.

  U gelu s hydrátem rybího Přírodního kolagenu Inventia® se zlepšení tohoto parametru pohybovalo mezi 6 – 43%.

  U gelu s hydrolyzovaným rybím kolagenem se hloubka vrásek zmenšila od 3% do 25%.

  U gelu z hydrolyzovaného kolagenu z dobytka se tento parametr změnil o 3 – 13%.

  V tabulce jsou uvedeny průměrné výsledky dosažené testovanými osobami v provedeném výzkumu.

  Název produktu

  Hydrát rybího kolagenu 

  Přírodní kolagen Inventia®

  Hydrolyzovaný rybí kolagen

  Hydrolyzovaný kolagen z dobytka

  průměrné zmenšení hloubky vrásek

  27%

  13%

  7%

 

Specializovaná výzkumná laboratoř Ita-Test je soukromou, nezávislou a nesponzorovanou firmou, která funguje z vlastních prostředků a funguje samostatně již od roku 1996. Firma vykonává komplexní balíčky výzkumů v oblastech:

 • kosmetiky
 • výrobků hospodářské chemie
 • vody
 • hygienických a obvazových výrobků

Jedním z důkazů péče o kvalitu v rozsahu nabízených služeb je získání certifikátu ISO 9001. Soulad uvedeného výzkumného systému s nároky mezinárodní normy ISO 9001:2008 byl ověřen během certifikačního auditu a potvrzen vydaným certifikátem č. 80606602/1 ze dne 16. 05. 2009. Rozsah certifikátu zahrnuje:

 • výzkum vlivu kosmetických přípravků a výrobků hospodářské chemie na lidské zdraví
 • výzkum užitných vlastností a souladu s normami
 • mikrobiologický výzkum
 • zpracovávání technické specifikace,
 • výzkum vody

Firma disponuje zkušenými a vysoce kvalifikovanými odborníky z oboru chemie, farmacie, mikrobiologie a medicíny (dermatologie). Zároveň se opírá o více než 800 osob z řad dobrovolníků, kteří se výzkumů účastní. V laboratořích jsou nabízeny nejmodernější techniky a výzkumné metody. Nejvyšší úroveň služeb a vysokou preciznost získaných výsledků umožňuje práce se specializovanou odbornou výzkumnou aparaturou pro měření zvlhčení, promaštění a pevnosti pokožky, měření drsnosti pokožky, hloubky vrásek. Metodika výzkumů je opřená o nejnovější vědecké objevy a o vlastní výsledky po mnohaletých zkušenostech. Navíc firma disponuje nejlepším laboratorním vybavením.

Zkušený a vyškolený technický dozor, nejnovější technika, inovativní metody, měřicí přístroje světové úrovně, vlastní aplikační salóny (kosmetický a kadeřnický) ověřují věrohodnost výsledků výzkumů v praxi.

Spolu s přizpůsobováním se k rostoucím nárokům na kvalitu laboratorních služeb se ve firmě provádějí analýzy podle platných evropských norem a podle řady vlastních výzkumných procedur. Dokumentace výzkumů bývá zpracována v souladu s nároky stanovenými v Kosmetickém nařízení 76/768/EEC.

Výzkumy provedené ve specializované laboratoři Ita-Test garantují kvalitu a bezpečnost výrobku, soulad s normami, potvrzují deklarované efekty působení.

 

 


  

  

kolagen-inventia

Všechny články a osobní zkušenosti klientů používajících produkty z naší nabídky mají pouze informativní charakter. V žádném případě nemohou nahradit lékařskou péči a neslouží k nahrazení rad nebo dokonce léků předepisovaných odbornými lékaři. Pro informace o svém zdravotním stavu a možnosti kombinace svých léků s produkty z naší nabídky se nejdříve poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Dle platné legislativy není web závaznou nabídkou.

Nákupní košík
0 kusů 0
akce-novinkynapsali o kolagenuvaše příběhydárky za nákupČasová akceobchodní podmínkykontakt
CZK | EUR