Historie vzniku kolagenu

Home > O kolagenu Inventia PT > Histrorie vzniku kolagenu

Již před více než desítkou let vědci z oddělení pro rozvoj a výzkum firmy Inventia PT vypracovali metodu a technologii získávání neobvyklého dermokosmetika – Přírodního Kolagenu Inventia®, kolagenového gelu, který je 100% hydrátem přirozeně se v pokožce vyskytujícího kolagenu třetího řádu v jeho nativní formě. Tento neobvyklý kosmetický přípravek, který byl od začátku ve své podstatě čistou aktivní složkou, dodává pokožce nezbytně potřebné molekuly, které jsou jí maximálním přínosem. Od vzniku Přírodního kolagenu Inventia® Vám, jako jediní, stále nabízíme čistou a aktivní podobu kolagenu třetího řádu.

Když jsme po intenzivních výzkumech vlivů Přírodního kolagenu Inventia® na pokožku poznali jeho veliký přínos, vytvořili jsme v synergii také moderní kosmetickou řadu pro péči o tvář i celé tělo. Její základ tvoří Natural Collagen Inventia® - Přírodní kolagen Inventia®.

Zpracované receptury jsou založeny na nejnovějších poznatcích z oboru dermatologie, kosmetologie a biotechnologie, díky čemuž jejich působení plní očekávání i těch nejnáročnějších klientů. S ohledem na působení a kompatibilitu nativního kolagenu třetího řádu vznikly neobvykle bohaté receptury s pečlivě vybranými a ověřenými přírodními složkami a nejnovějšími biotechnologickými objevy.

Všechny kosmetické přípravky jsou v průběhu jejich výroby podrobovány přísným a důkladným vědeckým procedurám, v průběhu kterých bývá detailně kontrolována jejich bezpečnost a kosmetické účinky. Do produkce jsou vždy vybrány pouze nejbezpečnější a nejaktivnější receptury, aby dokázaly splnit očekávání profesionálů i individuálních klientů.

V PRŮBĚHU CELÉ VÝROBY DODRŽUJEME NEJPŘÍSNĚJŠÍ NORMY BEZPEČNOSTI VÝROBY PRO UDRŽENÍ TÉ NEJLEPŠÍ KVALITY.

Stárnutí pokožky je přirozeným procesem spojeným se zmenšováním biologické aktivity buněk organismu, zpomalením regeneračních procesů a rovněž se ztrátou schopností organismu k neustálému přizpůsobování. Tento proces je však podmíněn také genetickými a ekologickými podmínkami a projevuje se zejména úbytkovými změnami ve všech třech vrstvách pokožky: ve svrchní vrstvě epidermis, ve vlastní kůži (škáře = dermis) a v podkožní tkáni. Kůže, která podléhá procesům stárnutí, začíná ochabovat (atrofuje), blednout, ztrácí svoji ohebnost, pružnost a tloušťku. Utvářejí se na ní hluboké vrásky a na tváři se mění výraz.

Procesu stárnutí se však vzdávat a nečinně přihlížet nemusíme. Abychom se mohli co nejdéle těšit z mladistvého vzhledu naší pokožky, je potřeba do ní dodávat potřebné molekuly, které budou schopny doplnit chybějící složky pro její stavbu, stimulovat a podporovat její přirozené funkce. Základními stavebními složkami kůže jsou bílkoviny. Mezi nimi pak zejména kolagen a elastin, jejichž doplňováním dosáhneme při nedostatku bílkovin nejlepších výsledků.

Jak stručně představit i laikovi historii omlazujícího a regeneračního hydrátu kolagenu z výzkumu Inventia®, který pomáhá stimulovat fibroblasty k produkci vlastního kolagenu?

S touto rozsáhlou otázkou jsem se obrátila na zástupce vědeckého týmu INVENTIA PT a zde je přeložená odpověď:

Před více než deseti lety zpracovala Inventia PT svovoji vlastní autorskou metodu získávání kolagenových bílkovin z kůží ryb, pocházejících z pečlivě vybíraných lovišť. Metoda vytvořená našim týmem vědeckých pracovníků nám dovoluje zachovat neporušenou, nativní (přirozenou) strukturu trojité šroubovice.

Díky tomu získáváme bílkovinu, která je téměř identická s tou, která se nachází v naší pokožce. Aby tento proces nebyl narušen a bílkoviny nepodléhaly degradaci, námi použité metody jsou výjimečně jemné a probíhají výhradně při použití látek pocházejících z přírody. Při procesu produkce nejsou používány žádné agresivní chemické látky. Díky zpracování a uvedení unikátních technických i technologických řešení produkčního procesu bylo možné vyloučit i použití konzervantů. Námi produkovaný výrobek je nealergizující a obsahuje výhradně složky, které pozitivně a synergicky působí na naši pokožku. Neobsahuje žádné plniče ani zlepšující chemické látky. Navíc je celý proces výroby hydrátu kolagenu Natural Collagen Inventia® - Přírodní kolagen Inventia® v souladu s ekologickými nároky pro ochranu přírody, protože probíhá ve stejných cyklech, jako tomu běžně bývá v přírodě. Přesto však nejdůležitějším přínosem kolagenového hydrátu je jeho jedinečné působení na pokožku a neobvyklá aktivita!

Pokud se jedná o historické hledisko, pak naším prvním produktem vytvořeným naší společností byl autorský Přírodní Kolagen Inventia®. Jeho původní forma obsahovala ve svém složení pouze malé množství konzervantů. Přesto však díky rozsáhlým vědeckým pracím a zavedení unikátních technických a technologických řešení bylo možné při výrobním procesu zcela od konzervantů upustit.

Následně se v nabídce firmy objevily další nekopírovatelné kosmetické výrobky na bázi nativního přírodního kolagenu. Rok 2007 byl další důležitou etapou v historii firmy. Toho roku Inventia® rozšířila svoji nabídku o první doplněk stravy, obsahující lyofilizovaný nativní kolagen, Invita Skin Beauty – Colvita (vysvětlení: nativní – přírodní, původní, v nezměněném stavu).

V roce 2009, jako první firma z Polska, certifikovala Inventia® v Integrovaném systému řízení kvality a bezpečnosti potravin pro výrobu a prodej produktů v souladu s normami ISO 9001 a ISO 22000.

V roce 2012 firma získala také certifikát k produkci kosmetických výrobků (prohlášení o shodě) v souladu s nároky normy ISO 22716, tedy Správná výrobní praxe v oboru kosmetiky.

Zavedené normy nás vedou k důkladnému průzkumu a vědeckému studiu všech našich výrobků, počínajíc výběrem a kontrolou surovin a materiálů používaných k jejich výrobě až po konečný produkt. Kontrolujeme mimo jiné mikrobiologickou čistotu či případný obsah těžkých kovů a jiných nečistot.

 

CERTRIFIKÁTY bezpečnosti a kvality:

 
 
ISO 9001:2008
Bezpečnost kvality
(Quality Management System)
ISO 22000:2005
Bezpečnost potravin
(Food Safety Management System)
 

ISO 22716:2007
Správná výrobní praxe GMP
(Good Manufacturing
Practices for the Cosmetic Industry)


  

  

NÁŠ TIP

kolagen-inventia

Všechny články a osobní zkušenosti klientů používajících produkty z naší nabídky mají pouze informativní charakter. V žádném případě nemohou nahradit lékařskou péči a neslouží k nahrazení rad nebo dokonce léků předepisovaných odbornými lékaři. Pro informace o svém zdravotním stavu a možnosti kombinace svých léků s produkty z naší nabídky se nejdříve poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Dle platné legislativy není web závaznou nabídkou.

Nákupní košík
0 kusů 0
akce-novinkynapsali o kolagenuvaše příběhydárky za nákupČasová akceobchodní podmínkykontakt
CZK | EUR